On the road___

8. června 2012 v 21:39 | KADLI#etc. |  Výkřiky do tmy
"Budeš mě milovat v procinci tak, jako jsi mě miloval v květnu?"

Pokla poslední doušek mochita, který před ní na stůl před necelými pěti minutami nalil sympatický /ovšem očividně homosexuální/ barman. Při cestě od Stephansdomu se prodrali do prvního baru, který jim stál v cestě a světě div se, i přes neskutečnou účast ostatních drinků-chtivých obyvatelů Vídně si zabrali dvě náhodou volná místak sezení na barových židličkách.
Teď už tam mohli sedět tak půl druhé hodiny. Nic jim nechybělo.
"Jsi na řadě. No tak... nenecháš mě přeci tu jen tak sedět a cítit se trapně. Neříkej mi, že jsem jediný blázen na světě.." řekla a zapálila si další cigaretu.
"No možná jediná věc se stala v mym životě..." přemýšlel nahlas. "Dívala ses na naše fotky doma? Nevšimla sis někdy někoho, koho si nedokážeš nikam zařadit?" Nepokračoval, nechal ji přemýšlet.
"Vybavuju si akorát jednu slečnu, která se tam dost často všude možně objevovala, ale nebyla jsem si jistá.."
"To je moje starší sestra. Teda byla. Umřela před čtyřmi lety." Když ji viděl, jak na něj zírá s otevřenou pusou, rychle dodal:"Už je to nějakej čas.."
"Mrzí mě to.." vypravila ze sebe. A opravdu ji to mrzelo.
"Nemusí." odvětil. "Je to v pořádku. Prostě jsem se naučil jít dál."
"Musí to být strašně těžký."
"Ne není to těžký. Jen zkrátka...neexistuje jiná možnost. Přál bych si, aby tu nějaká byla, ale není. Musíš jít dál a žít svůj život a příliš nepřemýšlet nad tím, jak moc tě něco takového ovlivní, zpomalí nebo tak. Musíš pořád držet svůj směr. Nemáš na vybranou." mluvil o tom běžně, nijak vznešeně nebo pateticky. Prostě jí to řekl přesně tak, jak to bylo.
"Ale to víš, že máš na vybranou." oponovala vzápětí. "Vždycky máš. Mohl ses zaseknout na jednom místě a zůstat tam a myslet si: Nevím, co se svým životem dál. Mohl jsi zůstat stejným člověkem jako do té doby, co nepřemýšlí nad tím, co dělá nebo jak to dělá. Ale Ty sis vybral jít dál. Změnil ses, to, co se stalo, tě změnilo. A právě teď, jak tady sedíš jsi někdo jiný, někdo lepší, kdo už ví, že na všem záleží. I na těch věcech, o kterých by si to jiní nemysleli."
Upřel na ni zkoumavý pohled.
Po tom všem co řekla, jí vyschlo v krku. Jeho pohled ji spaloval, ale měla už moc alkoholu v krvi, aby přemýšlela nad tím proč. Obrátila se na toho až-nepřirozeně-upraveného barmana a objednala další dvě B52.
Když se natahoval pro sirky, aby oběma mohl drink zapálit, neobratně se dotkl její paže. Projela jí vlna něčeho neznámého. Rychle do sebe skleničky obrátila.
Jakmile ucítila další alkohol pálit v krku, vrátila mu ten samý pohled, jaký jí předtím on věnoval.
"Dnes večer jsi nádherná." vydechl.
Posilněna alkoholem a tlukotem svého srdce se k němu bez rozmyslu naklonila a začala ho líbat. Přitiskla své rty na jeho a věděla, že to nejsou jenom ony, které dává všanc. Věděla, že právě udělala ten poslední krůček, který jí dělil před velikou propastí. A teď padala. Padala a srdce jí bylo až v krku. Jí to tak ale nepřipadalo. Nepociťovala pád. Bylo to spíš, jakoby roztáhla křídla a letěla. Najednou ji bylo jasné, že jí to ovládá a dost možná víc, než sama dokáže později unést. Uvědomovala si, jak moc bude později trpět, dobře tu bolest už znala. Ale copak pro ni byla jiná cesta? Ať už letěla nebo padala nebo se vznášela nebo kdovíco, stejně si byla jistá tím dnem, na které narazí hned zítra. Tak co na tom záleželo? Co záleželo na všem? Co záleželo na tom, co kdy komu udělala? Nebo kdy komu lhala? Nebo kdy komu pomohla? Kdy jí kdo ublížil? Co záleželo na tom, co se stalo včera, předevčírem, kdykoliv.
Znovu o něj přijde. A možná pro teď už napořád.
Když se od něj odklonila, zapálila si další cigaretu a objednala další drink. On tu teď seděl naproti ní a to byla jediná důležitá věc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Verča ♥TVD♥ ♥Verča ♥TVD♥ | Web | 8. června 2012 v 21:42 | Reagovat

pěkné :-)

2 Maddie Maddie | Web | 8. června 2012 v 21:44 | Reagovat

Ahoj, asi patríš k tým ľudom, ktorí ked uvidia reklamu, bez milosti ju zmažú. Je to iba pár sekúnd čo si ju prečítš, tak prosím :) Nedávno som si založila RPG blog zameraný na istú krajinu v Afrike - Tanzániu. Vytvoríš si postavu podla vlastných predstáv, môžeš jej dať akúkoľvek históriu, profil, fotku atd. a hrať za nu v špeciálne vytvorených miestnostiach (napríklas Safari :) Popritom sa zoznamuješ s novými ludmi a spoznavas virtualnu Tanzaniu :D Ak ťa táto ponuka aspoň trochu zaujala, navštív blog a uvidíš viac :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama