Láska umí víc...

4. května 2009 v 20:26 | KADLI#etc.
A že je to pravda.
I když o lásce píší všichni, neustále, pořád a nikdy psát nepřestanou. V jejich textech se však poslední dobou objevují náznaky toho, že nás tento překrásný cit pomalu opouští. Myšlenka, že by láska měla vymizet z našeho života je směšná, i přesto, že se nám může leckdy zdát, že se už vytratila nadobro. Ale to není pravda, akorát nevyplouvá tak často na povrch. A přitom, když pomyslně otevřeme oči a rozhlédneme se kolem sebe zjistíme, co možná společnost v běžném pracovním spěchu nevidí. Lásku. Přívětivost. Ochotu.
Netvrdím, že svět je svatý. To není ani jeden člověk z nás, natožpak svět. Ale rozhodně není špatný a zlý.Ono totiž je strašně jednoduché zaškatulkovat vždycky všechny. Ať už jde o kohokoliv. Jenže kdo nejde kupředu, couvá, a proto bychom měli jít s dobou. Vykašlat se na již zmiňovaná hořká tvrzení minulé generace a soustředit se na to, co nám život nabízí. Právě teď a tady.
A láska k našemu žití zkrátka patří. Vždy patřila. A to, že největší mezníky v dějinách nejsou zaviněny láskou, není také docela pravda.
Můžete milovat cokoliv. Jiného člověka, svou vlast, své priority, své zájmy, dokonce i sami sebe. Ale jen, když budete milovat celým svým srdcem, láska dokáže víc.
Věřte nebo nevěřte, ale z těchto pár slov vyplývá, že láska je nejmohutnější víra, v jakou jen lidstvo dokáže věřit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama