Pořádek, kam se podíváš...

17. března 2009 v 21:02 | KADLI#etc. |  my diary
Dnes jsem měla zvláštní den.

I přes to, jak moc věci nechávám kolem sebe jen tak proplouvat, to dnes vypadalo, že to není pravda. Ráno jsem vstala ve výborné náladě, ve vzuchu cítila přicházející jaro, a překvapivě všechno stíhala. Kolem mě byl uklizený pokoj, čisto, voňavoučko, já jsem se cítila skvěle a neměla jsem ani hlad, protože jsem se dokonce nasnídala. V autobuse jsem se rozhlížela po okolí jistá sama sebou, s dobrým pocitem v těle, s úsměvem na tváři a s dobrou svačinkou uvnitř tašky.
Dlouho jsem takový pocit neměla. Ve škole šlo všechno hladce, dokonce jsem byla potěšena ze dvou průměrných známek. Jakobych to ani nebyla já.
Den probíhal v pořádku, dala jsem si dvě kafe v kavárnách, stavila se u babičky, setkala se s kamarádkami. Po příjezdu domů jsem vyvenčila pejska. Uklidila kuchyň, převklíkla postel. Vybalila věco z tašky a pročetla jsem si angličtinu, biologii a fyziku. Jen do matematiky se mi nějak nechce. Teď jen sedím a poslouchám písničky, ale půjdu si ještě zacvičit. Projdu se ještě jednou se psem a pak si dám dlouhou koupel s využitím všech těch všemožných přípravků co se nám tyčí v koupelně i mimo ní. Na stole přede mnou stojí hromádka učebnic, než je zandám do tašky, chci si to raději ještě jednou zopakovat.
A teď se ptám sama sebe, proč to všechno?

Možná proto, že jsem měla čas přemýšlet. A toto je výsledek mého snažení.

Chci to jinak. Chci věci využívat úplně. Tak jak by se to mělo. Chci mít ve svém konání pořádek, ve svých postupech logiku. Chci vstávat s úsměvem, nasnídat se, popadnout připravenou tašku se svačinou a chci být připravená na další školní den. Chci, aby mi šlo lépe učení a abych o přestávkách mohla kecat s kamarády a ne jenom horlivě opisovat všechno, co se namane. Chci být zodpovědnější, a chci se naučit umění s časem. Chci najmout dojmu, že jsem paní "dokonalá".

A možná jenom tímhle vším pořádkem chci vyplnit to prázdné místo někde tam hluboko uvnitř...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama